Pěstírnu konopí v Třinci pomohla odhalit hádka partnerů

Policistům v Třinci na Frýdecko-Místecku se podařilo odhalit pěstírnu konopí. Dopomohla jim k tomu hádka partnerů, po níž si žena policisty do bytu sama přivolala. Během řešení incidentu v bytě objevili vybavenou pěstírnu. Čtyřiadvacetiletému partnerovi ženy hrozí až desetileté vězení. Novinářům to dnes sdělila policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Žena se na policii obrátila s tím, že ji v jednom z bytů v panelové zástavbě v Třinci napadl partner. „Při zjišťování okolností samotného napadení byla náhodou policisty uvnitř bytu objevena pěstírna konopí. Ve speciálně upraveném stanu se vzduchotechnikou, elektroinstalací, zavlažovací technikou a jinými technickými náležitostmi bylo ve stanu nalezeno několik vzrostlých rostlin konopí,“ uvedla Bělunková. Muž policistům tvrdil, že rostliny pěstuje pro svou potřebu.

Mladík je podezřelý z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. Policie si vyžádala znalecké posudky, které mají objasnit množství látky THC v zajištěných rostlinách.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner