Petříček s Hamáčkem o odvolání nemluvil. Na funkci ministra nelpím, vzkázal

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD)  (MZV ČR)

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) | FOTO: MZV ČR

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) osobně nehovořil s předsedou strany a vicepremiérem Janem Hamáčkem o spekulacích, že by po sjezdu sociální demokracie měl v čele resortu skončit. ČTK sdělil, že na funkci nelpí.

Podle médií by mohl Petříčka v čele diplomacie nahradit ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který ministerstvo zahraničí vedl ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Předseda ČSSD, ministr vnitra Jan Hamáček  (ČTK)

Petříček dnes ČTK napsal, že s Hamáčkem zatím osobně nehovořil. „Mohu jen zopakovat to, co už mnohokrát – na funkci ministra nelpím. Chci i nadále pracovat pro sociální demokracii. Zda to bude na MZV nebo jinde, to je na novém vedení,“ uvedl.

Podle serverů Lidovky.cz či CNN Prima News by měl Petříčka vystřídat Zaorálek, který Černínský palác vedl do prosince 2017. Na ministerstvo kultury by pak měl nastoupit poslanec a starosta Náchoda Jan Birke. „Nebudu se k tomu vůbec vyjadřovat,“ sdělil v sobotu.

Petříček byl jedním z vyzyvatelů dosavadního předsedy Hamáčka v páteční volbě šéfa strany. Získal 95 hlasů, Hamáčka podpořilo 140 delegátů a vyhrál v prvním kole. Hamáček poté novinářům řekl, že pokud by měl výhrady k činnosti některých ministrů, sdělil by to nejprve jim. Doplnil ale, že žádnému ministrovi „bianco šek“ do sněmovních voleb nedává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner