Počet nakažených nemocí COVID-19 dnes vzrostl o 51, přibyli dva mrtví

Pixabay/Tumisu

Počet nově nakažených koronavirem se dnes v Česku zatím zvýšil o 51 lidí. Za celé úterý přibylo 61 případů. Od začátku epidemie se v ČR nakazilo 8698 lidí. Dnes přibyli dva mrtví, obětí je celkem 304. Z nemoci se dosud vyléčilo 5818 lidí. V zemi je tak aktuálně 2576 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 17:30.

Nejvíce zasažená je Praha, počet potvrzených případů nákazy tam dnes přesáhl dvoutisícovou hranici. Více než 1000 případů zaznamenaly laboratoře v Moravskoslezském kraji a ve střední Čechách. V přepočtu na 100.000 obyvatel je v metropoli 154 nakažených, v Karlovarském kraji je to 151 nakažených. Nejlépe je na tom v tomto ukazateli Jihočeský kraj, kde je na 100.000 obyvatel zhruba 28 případů nákazy.

Ze dvou nově zaznamenaných úmrtí připadá jedno na dnešek. V úterý zemřeli dva lidé, v pondělí tři. Tyto údaje se mohou ještě změnit. „S ohledem na fakt, že vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic, se mohou denní záznamy zpětně měnit právě z důvodu průběžného doplňování,“ uvedlo ministerstvo. V Praze dosud zemřelo 94 lidí s koronavirem, v Moravskoslezském kraji 52 lidí a Karlovarský kraj má 35 obětí.

Počet aktuálně nemocných od rána klesl o více než 70. Pacientů s koronavirem ubývá od poloviny dubna, kdy jich bylo zhruba 4800. Do neděle 17. května se jejich počet snížil na 2479. V první polovině tohoto týdne ale nakažených přibývalo.

Podle epidemiologů souvisí tento nárůst s ohniskem nákazy mezi horníky OKD na Karvinsku, a pro vývoj situace v celé republice tak zatím není významný. V ohnisku nákazy v Dole Darkov onemocnělo 113 zaměstnanců a šest jejich rodinných příslušníků. Počet nemocných členů rodin se ale podle hygieniků zřejmě ještě zvýší.

U většiny nakažených v zemi má nemoc mírný průběh. S koronavirem bylo k dnešnímu ránu hospitalizováno 166 pacientů. Těžký průběh nemoci mělo 36 z nich.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner