Policie na několika místech vyšetřuje možné kupčení s hlasy

Policisté vyšetřují možné kupčení s volebními hlasy v ústecké čtvrti Krásné Březno. V oblasti zvané Mojžíř dnes přišlo téměř najednou volit 30 lidí, které přiváželo k volební místnosti auto. Protože tam bývá účast při volbách velmi nízká, nahlásili členové komise náhlý příchod desítek voličů policii. „Případem se zabýváme,“ uvedl Vítek.

V Ústeckém kraji policisté už prošetřují na Teplicku podezření z možného pokusu ovlivňování výsledků voleb. ČTK to dnes řekl mluvčí policie Daniel Vítek. Trestní oznámení by se mělo podle informací ČTK týkat Moldavy a Bíliny, právě v Bílině se komunální volby před čtyřmi lety opakovaly.

V Mostě zahájila policie trestní úkony v případě obsahu jednoho volebního plakátu. V Bílině dnes policie zasahovala u jedné volební komise, kde byl také komisařům podezřelý příchod více lidí najednou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner