Poslanci budou podávat úpravy k prohloubení schodku rozpočtu

Poslanecká sněmovna – ilustrační foto (print screen ČT)

Poslanecká sněmovna – ilustrační foto | FOTO: print screen ČT

Poslanci dostanou možnost podávat pozměňovací návrhy k vládní rozpočtové novele, jež zvyšuje letošní schodek na 500 miliard korun. Předloha zamíří po dnešním druhém čtení ve Sněmovně do závěrečného schvalování. Mělo by se uskutečnit příští týden ve středu. Rozpočtový výbor už dřív přijetí novely doporučil.

Výbor podpořil minulý týden jedinou poslaneckou úpravu. Podal ji premiér Andrej Babiš (ANO) a mění rozdělení dodatečných peněz. Snižuje zejména navržený objem vládní rozpočtové rezervy. Peníze z ní převádí do výdajů některých rozpočtových kapitol.

Pozměňovací návrhy na přesuny peněž se scházejí od opozičních poslanců i od zákonodárců koaliční ČSSD. Sněmovna o nich bude hlasovat za týden.

Nynější předloha zvyšuje letošní schodek už potřetí. Původně činil 40 miliard korun, následně 200 miliard a aktuálně 300 miliard korun. Vláda zdůvodňuje navrhované změny rozpočtu ekonomickými dopady epidemie koronaviru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner