Poslanci by mohli schvalovat zákaz klecového chovu slepic

ČTK Doležal Michal

Jednání poslanecké sněmovny – ilustrační foto | FOTO: ČTK Doležal Michal

Poslanci by ve středu měli schvalovat novelu proti týrání zvířat, do níž by se mohl dostat například zákaz klecového chovu slepic. Ve finále je i nová odpadová legislativa a předlohy proti suchu. Program jednacího dne se ale může ještě změnit.

Novela proti týrání zvířat zejména zakazuje takzvané množírny. Vedle zákazu klecového chovu slepic budou poslanci hlasovat také o pozměňovacím návrhu, který by zakázal drezuru a vystupování divokých druhů zvířat v cirkusech.

Novou odpadovou legislativu poslanci nestihli schválit před prázdninami. Ze čtveřice předloh Sněmovna zatím hlasovala jen o několika pozměňovacích návrzích k novému zákonu o odpadech. Má zejména odložit konec skládkování o šest let na rok 2030.

Ve finále je také vodní novela, která má umožnit přijímání přísnějších opatření proti suchu. Na sucho reaguje i další předloha v závěrečném kole, podle níž se budou moci vodohospodářská opatření provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner