Pospíšil se dnes rozloučí s vedením TOP 09

TOP 09

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil | FOTO: TOP 09

S vedením TOP 09 se dnes po dvou letech rozloučí europoslanec Jiří Pospíšil. Před nedělními volbami nového předsednictva, ve kterých nekandiduje, dnes na stranickém sněmu v pražském Hotelu Don Giovanni zhodnotí současnou pozici TOP 09. S proslovem vystoupí také čestný předseda a zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg. Dopolední blok sněmu bude patřit vystoupením hostů z dalších menších parlamentních i mimoparlamentních subjektů.

Vyjadřovat se zřejmě budou k možnosti předvolebních koalic pro hlasování o krajských zastupitelstvech v příštím roce a sněmovní volby roku 2021.

O tom, zda Pospíšila vystřídá poslankyně Markéta Pekarová Adamová, nebo senátor Tomáš Czernin, rozhodnou delegáti sněmu v neděli dopoledne. Půjde o čtvrtého předsedu v desetileté historii TOP 09, která začala ziskem 16,7 procenta voličů a ziskem 41 mandátů ve sněmovních volbách 2010. O sedm let později podpora TOP 09 klesla na 5,31 procenta hlasů a sedm mandátů, strana tak těsně obhájila v konkurenci dalších menších subjektů setrvání ve Sněmovně. Nyní jí průzkumy přisuzují zhruba stejný podíl voličů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner