Praha kvůli silnému větru nebude svolávat krizový štáb

FB ČT Praha a stř. Čechy

Pražská koalice. Zleva Jan Čižinský (Praha sobě), Jiří Pospíšil (Spojené síly pro Prahu) a primátor Zdeněk Hřib (Piráti) | FOTO: FB ČT Praha a stř. Čechy

Vedení hlavního města zatím nebude kvůli silnému větru svolávat zasedání magistrátního krizového štábu. V pohotovosti je operační středisko, které situaci sleduje. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček (STAN). Uzavřena byla pražská zoo, nepřístupné jsou hřbitovy a zastaven byl provoz přívozu z Císařského ostrova do Troje. Magistrát lidem nedoporučuje návštěvy parků. Pražští hasiči zasahovali asi u stovky případů.

„Operační středisko je v plné pohotovosti. Situací se zabýváme celou noc, jsme v kontaktu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému. Zatím není důvod svolávat krizový štáb. Pokud by se ale situace změnila, jsme připraveni to udělat,“ řekl Hlubuček.

Operační středisko sídlí v budově magistrátu na Mariánském náměstí a neustále sleduje bezpečnostní situaci v Praze.

V provozu není přívoz do Troje, další dva zatím stále plují. Na silný vítr byli podle náměstka upozorněni také řidiči MHD, aby dbali zvýšené opatrnosti.

Pražští hasiči evidovali podle svého twitterového účtu před 10:00 stovku případů. Zatím naposledy zasahovali ve Washingtonově ulici, kde se uvolnil plech na střeše budovy. V Bohnicích a Modřanech spadl strom na zaparkovaná auta. Spadlý strom také zastavil provoz na příměstské železniční lince S49 mezi Libní a Hostivaří.

V okrajových částech Prahy pak byly tisíce lidí poránu bez proudu. Nejhorší situace byla v Kolodějích. Mluvčí Pražské energetiky (PRE) Petr Holubec ČTK před 10:00 řekl, že dodávky jsou již plně obnoveny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner