Předzvěst zkázy: Krnáčovou kritizuje stranická Mladá fronta DNES

ČTK

Adriana Krnáčová | FOTO: ČTK

Pražská primátorka již zřejmě nemá takovou podporu svého stranického šéfa jako ještě před pár měsíci. Nejprve se Andrej Babiš ostře vymezil proti jejímu plánu zastavět piazzettu před pražským hotelem InterContinental a nyní se do Adriany Krnáčové „opřela“ i Mladá fronta DNES. A to je možná daleko horší, než kdyby se rozčiloval sám majitel hnutí ANO.

Podle Babišova listu si Krnáčová vybrala pro projekt Smart City člověka, který dříve spolupracoval s Davidem Libigerem, spojovaným s podezřelým losováním zakázek.

To, že se pražská primátorka dostala do situace, která se nedá nazvat standardní, není žádnou novinkou. Třeba její podivné machinace okolo pronájmu Škodova paláce jsou dnes už legendární. Tehdy ovšem stranický tisk mlčel, nebo jen v lehkosti informoval, že se „něco děje“.

Dnes už je to ovšem rovnou kritika a poukazování na chyby Adriany Krnáčové. A taková situace už je významně zdviženým ukazováčkem. Své o tom ví třeba Helena Válková, bývalá ministryně spravedlnosti.

Když se do její kritiky rázně pustil Martin Shabu z Lidových novin, druhého deníku pod Babišovým diktátem, bylo jasné, že bude brzy na ministerstvo implantován někdo jiný, přizpůsobivější a poddajnější než Válková. Netrvalo to dlouho a Robert Pelikán dostal novou práci.

Nyní je v obdobné situaci často kritizovaná Krnáčová, která si poslední dobou zřejmě začala dělat, co se jí zlíbí, a nekoordinovala své výroky a činy se svým vůdcem.

Dá se čekat, že před volbami nebude mít Babiš čas se zabývat změnou ve vedení hlavního města, ale zatím se přípravou půdy dají zaúkolovat novináři z MfD. Zúčtování však na sebe nenechá dlouho čekat.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner