Při nehodě na Plzeňsku se zranilo osm lidí včetně dvou dětí

Osm lidí dnes kolem páté hodiny odpoledne utrpělo zranění při nehodě tří aut u Tlučné na Plzeňsku, většina zranění je vážných až velmi vážných. Vrtulníky do nemocnic přepravily i dvě děti. Srazila se čelně dvě osobní auta a třetí narazilo do nich. Silnice číslo 203 je nyní uzavřena, řekla ČTK policejní mluvčí Ivana Jelínková. Na místě zasahují všechny složky záchranného systému.

Podle prvotních informací jel řidič, ročník 1999, s vozem Škoda Octavia od obce Vejprnice směrem na Tlučnou. Z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím vozem Audi. „Za tímto vozidlem jelo ještě jedno vozidlo tovární značky Opel Astra, které řídila žena, ročník 1955, a které bylo vlivem dopravní nehody rovněž poškozeno,“ uvedla Jelínková. Komunikace je uzavřena. Objízdná trasa vede na obec Vochov, přes Kozolupy, Myslinka a zpět přes Nýřany.

Záchranná služba na místě ošetřila a následně transportovala do nemocnic osm většinou těžce zraněných lidí. „Dopravní nehodu šetříme jako hromadné postižení osob. Letecká záchranná služba z místa transportovala dvě děti v mladším školním věku s těžkými zraněními, ale při vědomí, a muže okolo 30 let s velmi vážnými zraněními v bezvědomí na umělé plicní ventilaci na Emergency Fakutní nemocnice Lochotín (FNL),“ řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Sanitkou záchranáři převezli do nemocnice ženu ve věku kolem 30 let s mnohočetnými zraněními a muže okolo 30 let s velmi těžkými zraněními. „Dále žena okolo 40 let s traumatickým zraněním horní končetiny, také na Emergency FNL. Poslední transportovaní byli muž ve věku okolo 30 let a žena kolem 60 let se středně těžkým zraněními,“ dodala Svobodová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner