Případů koronaviru je nyní v Česku nejvíc od počátku epidemie

Pixabay/Tumisu

Ilustrační koláž | FOTO: Pixabay/Tumisu

S koronavirem se v ČR aktuálně léčí nejvíce lidí od začátku epidemie v březnu, a to 4674. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Za pátek přibylo 232 potvrzených případů, za dnešek zatím 66, celkový počet nakažených nemocí COVID-19 tak v Česku dosáhl k číslu 16.640. V souvislosti s nákazou zemřelo 382 lidí, zatím poslední úmrtí přibylo v pátek.

Lidí aktuálně trpících novým koronavirem přibývá poslední zhruba dva týdny. Naposledy byl nejvyšší počet aktivních případů nemoci zaznamenán 11. dubna, kdy jich bylo podle údajů ministerstva 4628.

FB

Páteční nárůst počtu nemocných byl ale už nižší než v předchozích třech dnech, kdy denní nárůsty překračovaly 250 případů. Laboratoře přitom provedly zhruba stejně testů, kolem 7500. O víkendech se ale většinou testuje méně než ve všední dny, je tedy i méně potvrzených případů. Celkový počet lidí, u nichž testy dnes prokázaly nákazu, zveřejní ministerstvo v neděli.

Nejvíce nakaženým okresem v republice v relativních číslech zůstává Prachaticko. Podle ministerstva tam bylo za posledních sedm dní potvrzeno zhruba 78 případů nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel. Nákaza se tam objevila mimo jiné u zaměstnanců firmy Intica Systems, kde testy prokázaly 38 případů nemoci. Vedle toho jsou v regionu podle hygieniků i další případy nákazy u lidí, kteří se například vrátili z dovolené.

V českých nemocnicích je podle podvečerních údajů ministerstva 121 lidí s koronavirem. Stav 19 z nich hodnotí lékaři jako vážný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner