Přírůstek nakažených v Libereckém kraji za týden je dvojnásobný

pixabay

Ilustrační foto | FOTO: pixabay

V Libereckém kraji za poslední týden testy potvrdily nákazu koronavirem u 2213 lidí, to je největší týdenní přírůstek od prvního zjištěného případu v březnu. Zároveň jde skoro o dvojnásobný nárůst oproti předchozímu týdnu, kdy přibylo 1164 pozitivně testovaných.

Počet zemřelých v souvislosti s koronavirem stoupl od minulého pátku z 11 na 22 a počet uzdravených o 320 na 2308. Od prvního zjištěného případu testy odhalily koronavirus u 5752 lidí z Libereckého kraje. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Přírůstky za 24 hodin jsou v posledních dnech v kraji rekordní. Nejvíce odhalených případů je ze čtvrtka, a to 481. V kraji je 3422 takzvaně aktivních případů, což jsou nejen nemocní, ale i pozitivně testovaní bez příznaků onemocnění. Před týdnem bylo v kraji 1789 aktivních případů. V karanténě je kvůli kontaktu s nemocným nyní dalších 1110 lidí, před týdnem jich bylo 684.

Nejhůře je na tom stále Liberecko, na které připadá skoro polovina aktivních případů v kraji. V přepočtu na 100 000 obyvatel je na Liberecku za posledních sedm dnů 533 případů, hůře je na tom v zemi jen Uherskohradišťsko, Příbramsko a Plzeň – sever.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner