Majitel hnutí ANO shání nové ministry. Pochopil, že ve své firmě nenajde dostatečný počet expertů, a proto hledá odborníky. Zatím však docela naráží a musí se smiřovat s jedním odmítnutím za druhým. Člověk, který si uvědomuje, že by měl jít pracovat pro muže, kterému hrozí opětovné trestní stíhání za podvod při získávání eurodotací, má dvě možnosti. Buď podlehnout vábení moci a peněz, nebo si zachovat čest a odmítnout.

Zatím se zdá, že těch, kterým není jedno, zda si ušpiní své léta budované jméno a renomé, je dost. Konkrétně rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek, jeho kolega z JAMU Ivo Medek nebo šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček. Tito pánové oznámili, že pod Babišem pracovat nebudou.

Každý přednesl své důvody, ale jedno mají společné – jakékoliv sliby exministra financí je nezlomily, aby se zařadili mezi další zaměstnance firmy ANO, kteří jsou pouze figurkami v rukách oligarchy, snažícího se získat co nejvíc moci a ovládnout Českou republiku.

Poté, co se Babišovi nepodařilo zlákat zástupce ODS, kteří mu jasně vzkázali, že nebudou rušit sliby, které dali svým voličům, tak miliardář naráží i u dalších osobností. Začíná se zdát, že nakonec bude muset Babiš sáhnout do svého hnutí a vybrat jednooké mezi slepými.

Začíná se hovořit o Aleně Schillerové, která byla bývalému šéfovi státní kasy pravou rukou u zavádění šmírovací EET, nebo hejtmance Karlovarského kraje Vildumetzové. Ta si zase ráda přilepší ze státních peněz, což předvedla jako starostka Horního Slavkova, kde si vyplácela desetitisícové částky za práci, která byla její povinností.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora