Proč slušní lidé nechtějí dělat pro Babiše? Protože jsou slušní lidé

ČTK

Premiér Andrej Babiš a jeho ministryně financí Alena Schillerová | FOTO: ČTK

Majitel hnutí ANO shání nové ministry. Pochopil, že ve své firmě nenajde dostatečný počet expertů, a proto hledá odborníky. Zatím však docela naráží a musí se smiřovat s jedním odmítnutím za druhým. Člověk, který si uvědomuje, že by měl jít pracovat pro muže, kterému hrozí opětovné trestní stíhání za podvod při získávání eurodotací, má dvě možnosti. Buď podlehnout vábení moci a peněz, nebo si zachovat čest a odmítnout.

Zatím se zdá, že těch, kterým není jedno, zda si ušpiní své léta budované jméno a renomé, je dost. Konkrétně rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek, jeho kolega z JAMU Ivo Medek nebo šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček. Tito pánové oznámili, že pod Babišem pracovat nebudou.

Každý přednesl své důvody, ale jedno mají společné – jakékoliv sliby exministra financí je nezlomily, aby se zařadili mezi další zaměstnance firmy ANO, kteří jsou pouze figurkami v rukách oligarchy, snažícího se získat co nejvíc moci a ovládnout Českou republiku.

Poté, co se Babišovi nepodařilo zlákat zástupce ODS, kteří mu jasně vzkázali, že nebudou rušit sliby, které dali svým voličům, tak miliardář naráží i u dalších osobností. Začíná se zdát, že nakonec bude muset Babiš sáhnout do svého hnutí a vybrat jednooké mezi slepými.

Začíná se hovořit o Aleně Schillerové, která byla bývalému šéfovi státní kasy pravou rukou u zavádění šmírovací EET, nebo hejtmance Karlovarského kraje Vildumetzové. Ta si zase ráda přilepší ze státních peněz, což předvedla jako starostka Horního Slavkova, kde si vyplácela desetitisícové částky za práci, která byla její povinností.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner