Putinovi nevadí, že jeho tajná služba zabíjí, ale že to nedělá dost dobře

()

Je pravděpodobné, že ruská tajná služba GRU upaddne v nemilost u Vladima Putina a čekají ji čistky?
Podle serveru inmoscowsshadows.wordpres.com to není nevyhnutelné.

Server říká, že to nemáme přehánět. Soudí, že z pozdějšího pohledu je vždy snadné vidět, co se stalo špatně, stejně jako každé vyšetřování po každé tragédii, katastrofě nebo selhání zpravodajské služby dojde k závěru, že tomu šlo předejít. „To je jako říkat, že každý student mohl absolvovat zkoušku, kdyby správně odpovídal.“ To je pravda, ale ale nedává to smysl.

Každá služba dělá chyby a GRU pracuje ve velkém tempu a tak chyby prostě vrší. Vyskytly se samozřejmě vážná pochybení, třeba odhalení podrobností o 305 důstojnících GRU v Moskvě, protože si registrovali své vozy na adresu svého útvaru.
Pokud jde ale o čistky, je třeba mít na paměti, že neexistuje žádný důkaz, že by GRU působila jinak, než z příkazů daných Kremlem. ani po vraždě Borise Němcova nedošlo k žádnému ochromení činnosti.

Pokud Putin projeví svůj hněv, není to proto, že se špehuje, dělají se hackerské útoky a zabíjí se, ale proto, že to nedělají dost dobře.“

Pokud by došlo k nějaké čistce, bylo by to z politických důvodů, aby se Kreml jaksi distancoval od těchto operací a také jako povzbuzení k větší profesionalitě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner