Rakušan: Koalice s Piráty má šanci změnit poměry v Česku

Jakub Michálek, Vít Rakušan a Ivan Bartoš (Facebook/hnutí STAN)

Jakub Michálek, Vít Rakušan a Ivan Bartoš | FOTO: Facebook/hnutí STAN

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Vít Rakušan na sociálních sítích poděkoval členům Pirátů, že dali šanci koaliční spolupráci. Společná kandidatura obou subjektů ve sněmovních volbách, kterou Piráti definitivně schválili v dnes skončeném internetovém hlasování, má podle něj chuť a šanci změnit poměry v Česku a posunout ho do 21. století.

Koalice získala minulý týden 92 procent hlasů širšího vedení STAN, ve webové anketě Pirátů ji pak podpořilo téměř 79 procent hlasujících. Rakušan dnes na facebooku uvedl, že podle členů Starostů byli Piráti preferovaným partnerem. „Také si to myslím. Máme společnou chuť něco změnit, jsme pracovití, féroví. Chceme zastupovat lidi, ne sami sebe,“ uvedl.

Členům Pirátů poděkoval za odvahu, kterou podle něj při hlasování projevili. „Myslím, že společně máme šanci opravdu změnit poměry v naší zemi a posunout se do 21. století,“ uvedl. Koalici podle Rakušana nebude tížit minulost.

Zmínil v té souvislosti nedávnou fotografii ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), na které je mimo jiné kamenem zatížený stoh papírů. „Člověk, který nechápe, že tenhle šutr symbolizuje starý svět mocné a lidi dusící byrokracie, už tady vládnout nemá. A s podporou naší koalice tenhle svět, tihle lidé, tohle zaseklé kolečko ve dvacátém století, počítat opravdu nemůže,“ napsal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]