I když většinou slouží Babišův dvorní šéfredaktor jako věrná kopie jeho názorů, v otázce odchodu Velké Británie se společně rozcházejí. Zatímco totiž doporučil Andrej Babiš britské premiérce o víkendu opakovaní referenda, Jaroslav Plesl se dnes přiklonil k možnosti tvrdého Brexitu, který by fakticky znamenal neřízený odchod ostrovního království z Evropské Unie bez možnosti predikce budoucího vývoje, a to nejenom po obchodní stránce.

,,Tak znovu. Jedinej správnej postup pro Brity je odejít teď z EU bez dohody. Jinak jim demokracie spadne na hlavu,“ uvedl dnes na sociálních sítích šéf Mladé fronty DNES. I tak jen málo lidí z holdingu Agrofert, který vložil český předseda vlády do svěřeneckého fondu, odvádí svou práci s tak dojemnou oddaností jako právě Jaroslav Ples. Ten i přes odlišný pohled na některé otázky zahraniční politiky, zůstává především zarputilým obhájcem Babišovy domácí politiky, a ještě silnějším kritikem jeho názorových oponentů.

Andrej Babiš koupil Mafru, kam patří i MF DNES, v červnu 2013. Po krátkém působení Sabiny Slonkové na postu šéfredaktora, přebral vedení právě Plesl. Babiš sice přísahal na smrt svých dětí, že do obsahu novin nebude zasahovat, ale pozdější úniky hovorů ukázaly pravý opak. Předseda vlády spolu s redaktorem plánoval možné načasování kauz ČSSD před volbami. Otázkou zůstává, jak zásadní pro něj bude nadcházející Brexit.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora