Rychetský: Sebelepší ústava není schopná zabezpečit politickou kulturu v zemi

Pavel Hofman

Pavel Rychetský | FOTO: Pavel Hofman

Po nedávném jmenování nové vlády, si Česká republika prochází krušným obdobím. Červencové vyslovení důvěry vládě, po padavkách KSČM a nejmenování kandidáta ČSSD Pocheho na ministra zahraničí, visí na vlásku. Dnes se k situaci vyjádřil ústavní soudce Pavel Rychetský:

,,Sebelepší ústava není schopná zabezpečit, aby v zemi existovala elementární politická kultura, dialog a schopnost spolupráce mezi různými politickými subjekty místo konfrontace a vzájemného napadání,“ komentoval Rychetský situaci v zemi pro Český rozhlas.

Budoucí obsazení Strakovy akademie tedy závisí na vývoji rozhovorů ANO s komunisty a sociálními demokraty. Cena tiché podpory vlády od KSČM není přesně známa, ale pravděpodobně se bude jednat o trafiky ve státních podnicích, proti čemuž ANO dříve velice zbrojilo. Na ministerstvu zahraničí prozatím sedí současný ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner