Senátní výbor ocenil dlouhodobou práci BIS pod vedením Koudelky

Ředitel BIS Michal Koudelka
 (ČTK)

Ředitel BIS Michal Koudelka | FOTO: ČTK

Senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost dnes vzal na vědomí výroční zprávu Bezpečnostní informační služby (BIS), ocenil dlouhodobou práci služby a poděkoval jejímu řediteli Michalovi Koudelkovi. ČTK to řekl předseda výboru Pavel Fischer (nezávislý).

BIS svou výroční zprávu za rok 2019 zveřejnila před měsícem. Popisuje v ní mimo jiné aktivity čínských a ruských špionů v ČR či úspěšné hackerské útoky na české úřady. Označila také za možné riziko, kdyby se významných energetických a kybernetických projektů účastnily subjekty, které by mohly zneužít svého postavení pro své cíle nebo dosažení zájmů jiných států.

Práci BIS opakovaně kritizuje prezident Miloš Zeman, v listopadu předal premiérovi Andreji Babišovi (ANO) materiál, který podle prezidenta ukazuje, že Koudelka, kterého pětkrát odmítl povýšit, není dobrý manažer. Tento materiál senátoři podle Fischera od Hradu nedostali.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]