Senátor Goláň chystá ústavní žalobu na Zemana a několik trestních oznámení na Andreje Babiše

Senátor Tomáš Goláň (tomasgolan.nationbuilder.com)

Senátor Tomáš Goláň | FOTO: tomasgolan.nationbuilder.com

Senátor Tomáš Goláň chystá několik trestních oznámení na Andreje Babiše a ústavní žalobu, která by měla sesadit prezidenta. Uvedl tak pro server Seznamzpravy.cz.

„Vulgarity, napadání, to byla vždycky řeč Miloše Zemana. On zesměšňuje své protivníky, uráží lidi, štve je proti sobě, vytváří umělé nepřátele, ale to jsou věci, které nás nezabijí. Je to jeho ostuda a pokud to akceptují jeho voliči, je to jejich věc. Ale tady už opravdu stojí za to se zabývat tím, jestli nedošlo k velezradě. Útok na moc soudní beru jako útok na demokracii,“ uvedl Goláň k prezidentským zásahům do rozhodování Ústavního soudu.

Demokracie totiž, jak uvedl Goláň, stojí na třech nezávislých pilířích. Moci výkonné, soudní a zákonodárné. A ty musí být striktně odděleny. A právě kvůli zásahům prezidenta do rozhodování soudů hodlá hnutí Senátor 21 otevřít otázku ústavní žaloby.

Přestože se nejeví reálné, že by byla ústavní žaloba doopravdy podána, protože ji musí podpořit tři pětiny senátorů a dvě třetiny poslanců, považuje Goláň za důležité, aby se toto téma v Senátu probíralo.

Zároveň přidal, že chystá několik trestních oznámení na Andreje Babiše. „Přijdeme s důkazy, které vycházejí ze zákona a prokazují nekalou činnost Andreje Babiše. Je to otázka týdnů. Jsme si jisti, že máme nabito,“ uvedl. Ta by se měla týkat reklamy Čapím hnízdě, firmy Profrost a korunových dluhopisů.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]