Šest lidí zemřelo v Itálii poté, co do skupinky lidí vjelo auto

Šest lidí zahynulo a několik dalších utrpělo vážná zranění poté, co v noci na dnešek na severu Itálie vjelo auto do skupiny turistů. Oběťmi jsou pravděpodobně Němci, uvedla agentura DPA s odvoláním na mluvčího policie z Bolzana. Okolnosti neštěstí zatím nejsou jasné. Policie ale předpokládá, že šlo o nehodu.

Osobní automobil vjel do skupiny sedmnácti lidí dnes kolem 1:00 v obci Lutago v regionu Tridentsko-Horní Adiže na severovýchodě Itálie. Šest lidí srážku nepřežilo. Několik dalších záchranáři převezli zraněné do nemocnic v okolí a v rakouském městě Innsbruck. Někteří jsou ve vážném stavu. Řidič auta srážku podle DPA přežil. Podle italské stanice Rai zasahovalo na místě neštěstí 160 záchranářů.

Agentura DPA s odvoláním na mluvčího policie z Bolzana uvedla, že mrtví pocházejí pravděpodobně z Německa. Německé ministerstvo zahraničí ale informaci zatím nepotvrdilo.

Alpská oblast, v níž k neštěstí došlo, leží nedaleko hranic s Rakouskem a je oblíbená u milovníků zimních sportů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner