Severní Korea vypálila dvě rakety, zřejmě krátkého doletu

Archiv F24

Kim Čong-un | FOTO: Archiv F24

Severní Korea vypálila směrem do Japonského moře dvě střely, zřejmě balistické rakety krátkého doletu. Informovala o tom podle agentury Reuters jihokorejská armáda.

Severokorejský diktátor Kim Čong-un tak odpálil rakety už potřetí v letošním roce. Předchozí odpaly se uskutečnily 2. a 9. března, napsala agentura Kjódó.

Japonská vláda odpálení raket severní Koreou potvrdila. Dodala, že rakety nedopadly do japonských vod.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v závěru loňského roku prohlásil, že KLDR nemá důvod prodlužovat své moratorium na zkoušky jaderných zbraní a raket dlouhého doletu. Postěžoval si na „gangsterské sankce a nátlak“ a varoval, že pokud USA nezmění nepřátelskou politiku vůči Pchjongjangu, bude KLDR pokračovat ve vývoji moderních zbraňových systémů. Přislíbil také, že brzy předvede „novou strategickou zbraň“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner