Snad nebude žádný takzvaný ageismus, když konstatujeme, že nám komunistická strana poněkud stárne. Na mládí světa už to moc nevypadá. Členstvo, které pocházelo ještě ze zlatých (totiž rudých) dob KSČ, mezitím postupně míří tam, kam my všichni, tedy spíše do života věčného než ke komunismu. Zatím se drželI aspoň ti, co stranu vedou, ovšem při posledních volbách už byl problém naplnit i kandidátky a některé ani nevznikly. Mnozí kandidáti ještě osobně mohli znát soudruhy Gottwalda, Kopeckého a též soudružku Kabrhelovou jako dívenku.

Jako kvalitativní faktor ze sféry nadstavby ovšem přichází v rámci hisotircké spravedlnosti pomoc z nečekané strany. KSČM podpořil sexuolog Uzel. Sděluje nám to tiskové středisko KSČM.

S potěšením zasílám vyjádření sexuologa MUDr. Radima Uzla ke kandidátce do Senátu – M. Halíkové:

„Ve svém životě jsem poznal řadu politiků, někteří byli dobří, ale ti vynikající se dají spočítat na prstech jedné ruky. Mezi tu absolutní politickou špičku patří havířovská Milada Halíková. S potěšením jsem zaznamenal, že postoupila do druhého kola senátních voleb. Přestože mám v Havířově řadu příbuzných, známých a bývalých spolužáků, lituji, že moje současné trvalé bydliště je příliš daleko – v Černošicích u Prahy. Doufám, že nejen všichni moji známí, ale i řada ostatních mne ve volbě Milady Halíkové zastoupí.

Nezůstavejte tentokrát doma a hlasujte pro Miladu! Váš hlas bude i za mne.“

MUDr. Radim Uzel, CSc.

Tak to potěší, že ano?

Už jsme zaznamenali, že marxismus lze spojit tvůrčím způsobem a s různým úspěchem s čímkoli, s vlastenectvím (Stalin za války, když mu teklo do bot), kapitalismem (Lenin a jeho Nová ekonomická politika – NEP, když mu teklo do bot o pár let dřív), také kybernetikou (když už to nebyla buržoazní pavěda), psychoanalýzou, existencialismem, Orwellem, Jiráskem, Husem, pacifismem i militarismem a taky holubářstvím (vypouštění bílých mírových holubů). Sexuologie by ovšem byla novinkou. Nemělo by ale zůstat u aktu jednorázové osobní podpory pro jednu kandidátku. Chtělo by to celou věc pojmout jaksi vědecky.

V prvních fázích komunistického hnutí se soudruzi a soudružky nezatěžovali buržoazními formalitami, jako je manželství, a také v sexuální oblasti došlo na jistý kolektivismus. To se pak poněkud zarazilo, protože takhle se dělníci a vojáci vychovávat účinně nedají. Nyní by ale bylo možné dialekticky a tvůrčím způsobem na věc pohlédnout znovu. Je tolik zkušeností z oblasti tantry, alternativních vztahů, je tolik pomůcek, které jistě odborníci jako doktor Uzel znají a mohli by je doporučit. Nikoli Zelení a Piráti a kravatoví šviháci ze strany Svobodných, žádný Tomio z posilovny, ale KSČM by mohla zase stanout na barikádách v plné síle!

Jak říkáme soudruzi, jen chtít a odvahu!

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora