Slovenská policie zasahuje v sídle Penty. Jaroslava Haščáka zadržela a obvinila z korupce

Spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák (ČTK)

Spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák | FOTO: ČTK

Slovenští policisté v úterý zadrželi spolumajitele finanční skupiny Penta Jaroslava Haščáka. V bratislavském sídle společnosti od odpoledních hodin zasahují desítky policistů se samopaly. Informaci jako první přinesl portál Aktuality.sk

Policisté šéfa Penty Jaroslava Haščáka předvolali k výslechu do budovy policejního prezídia a už ho nepropustili. Vyšetřovatelé ho měli obvinit z korupce a praní špinavých peněz. Podle webu Aktuality.sk měl uzavřít smlouvu na fiktivní poradenské služby za 194 tisíc eur.

V německém Trevíru vjelo auto do chodců. ()

Spolumajitel finanční skupiny byl později převezen do sídla společnosti Penta. Policisté tam údajně hledají dokumenty, které souvisí s kauzou Gorila. Vyšetřovatel pravděpodobně navrhne, aby byl Haščák stíhaný ve vazbě.

Společně se šéfem Penty byl podle webu obviněn i bývalý ředitel kontrarozvědky slovenské civilní tajné služby (SIS) Ľubomír Arpáš a jeho choť, která v minulosti rovněž pracovala pro tajnou službu.

Případ pravděpodobně souvisí s únikem nahrávek z odposlechů v dosud nevyšetřené korupční kauze Gorila. Ta se týká podezření z uplácení vysokých politiků a úředníků na Slovensku Pentou v letech 2005 až 2006.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]