Slovenská policie zasahuje v sídle Penty. Jaroslava Haščáka zadržela a obvinila z korupce

ČTK

Spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák | FOTO: ČTK

Slovenští policisté v úterý zadrželi spolumajitele finanční skupiny Penta Jaroslava Haščáka. V bratislavském sídle společnosti od odpoledních hodin zasahují desítky policistů se samopaly. Informaci jako první přinesl portál Aktuality.sk

Policisté šéfa Penty Jaroslava Haščáka předvolali k výslechu do budovy policejního prezídia a už ho nepropustili. Vyšetřovatelé ho měli obvinit z korupce a praní špinavých peněz. Podle webu Aktuality.sk měl uzavřít smlouvu na fiktivní poradenské služby za 194 tisíc eur.

Spolumajitel finanční skupiny byl později převezen do sídla společnosti Penta. Policisté tam údajně hledají dokumenty, které souvisí s kauzou Gorila. Vyšetřovatel pravděpodobně navrhne, aby byl Haščák stíhaný ve vazbě.

Společně se šéfem Penty byl podle webu obviněn i bývalý ředitel kontrarozvědky slovenské civilní tajné služby (SIS) Ľubomír Arpáš a jeho choť, která v minulosti rovněž pracovala pro tajnou službu.

Případ pravděpodobně souvisí s únikem nahrávek z odposlechů v dosud nevyšetřené korupční kauze Gorila. Ta se týká podezření z uplácení vysokých politiků a úředníků na Slovensku Pentou v letech 2005 až 2006.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner