Slovenský nejvyšší soud zpřísnil trest vrahovi novináře Kuciaka

Novinář Ján Kuciak (repro: rai.it)

Novinář Ján Kuciak | FOTO: repro: rai.it

Slovenský nejvyšší soud dnes zpřísnil trest vrahovi novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Obžalovanému Miroslavu Marčekovi vyměřil 25 let vězení, tedy o dva roky více než soud první instance, před kterým se Marček k vraždám už dříve přiznal. Přísnější trest žádal prokurátor. Proti verdiktu nejvyššího soudu se nelze odvolat.

Specializovaný trestní soud Marčekovi na jaře vyměřil mimořádně snížený trest, původně obžalovanému hrozilo 25 let vězení nebo doživotí. „Marček sám se neodvolal, s třiadvacetiletým trestem je spokojený. Odvolal se pouze prokurátor, který žádá 25 let, stejný požadavek měl u soudu prvního stupně v Pezinku právní zástupce rodičů Jána Kuciaka,“ vysvětlil před začátkem soudu zpravodaj ČT na Slovensku Petr Obrovský.

Bývalý voják Marček je druhým z původně pěti obviněných v případu, nad kým slovenské soudy v nejsledovanějším procesu v novodobých dějinách země vynesly pravomocný rozsudek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]