Slovenští dopravci blokují kamionům některé hraniční přechody

Archiv F24

Ilustrační foto | FOTO: Archiv F24

Slovenští dopravci od nedělního večera na některých přechodech mezi Českou republikou a Slovenskem blokují kamionovou dopravu. Podle českého portálu Národního dopravního informačního centra (NIDC) jsou pro nákladní vozy nad 3,5 tuny neprůjezdné přechody Brodské–Břeclav na dálnici D2, dále Holíč–Hodonín a Skalica–Sudomeřice. Osobní vozidla by měla projet bez problémů.

Blokády na více než dvaceti místech Slovenska oznámila Unie autodopravců Slovenska (UNAS), která už minulé úterý zahájila protesty za výrazné snížení silniční daně či za pozastavení výběru mýtného. V pátek blokovala dopravu i na třech hraničních přechodech s Českem.

UNAS uvedl, že se dnešní protest dotkne i kamionové dopravy směřující přes slovensko-české přechody Drietoma–Starý Hrozenkov, Lysá pod Makytou–Strelná, Čadca–Milošová–Šance a Svrčinovec–Mosty u Jablunkova.

Blokáda by měla být i ve slovenském Makově, kde se nacházejí dva hraniční přechody s ČR. Další blokády jsou naplánovány rovněž na vybraných hraničních přechodech s Polskem, Ukrajinou a Maďarskem.

„Blokáda zahájena dle plánu, nákladní vozidla posílají slovenští kolegové zpět do ČR,“ informovala policie v noci na Twitteru o situaci na dálnici D2. „Obdobná situace je i na ostatních bývalých hraničních přechodech v Jihomoravském kraji. Osobní auta projíždí zatím bez problémů,“ dodala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner