Vrahem slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové byl patrně jeden z obviněných Miroslav Marček, který se k činu během vyšetřování přiznal a jehož kriminalisté původně označovali jen za řidiče.

Vyšetřovatelé původně považovali za střelce jiného obviněného, Tomáše Szabóa. „Důkazy nás opravňují k závěru, že střelcem – vrahem byl Miroslav M.,“ řekl jeden z dvojice prokurátorů, který si nepřál zveřejnit své jméno. Tisková konference probíhala velmi zvláštním způsobem, kdy novináři nesměli snímat obličeje prokurátorů.

V případu vraždy Kuciaka a Kušnírové policie již dříve obvinila pět osob. Mezi nimi je i kontroverzní podnikatel Marian Kočner, který si podle vyšetřovatelů vraždu Kuciaka objednal. Podle prokuratury zatím nejsou důkazy pro obvinění dalších osob.

Slovenská média již letos v dubnu informovala, že k vraždě Kuciaka a Kušnírové se přiznal bývalý voják a Szabóův bratranec Marček. Policie následně provedla také rekonstrukci vraždy, která se stala v domě dvojice ve vesnici Veľká Mača nedaleko Trnavy.Prokurátoři bez bližších informací také uvedli, že byly zjištěny poznatky o trestné činnosti představitelů státních orgánů na různých úrovních. Informace patrně pocházejí z komunikace, kterou Kočner prostřednictvím mobilní aplikace Threema vedl s Alenou Zsuzsovou, rovněž stíhanou mimo jiné za vraždu Kuciaka. Tyto informace podle médií také odhalily Kočnerovy kontakty na předáky vládních stran, kteří ale spojení s Kočnerem popřeli.

ČTK, Česká televize

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora