Sněmovna bude pokračovat ve schvalování změn v exekucích

Jednání poslanecké sněmovny – ilustrační foto (Poslanecká sněmovna PČR)

Jednání poslanecké sněmovny – ilustrační foto | FOTO: Poslanecká sněmovna PČR

Sněmovna bude v pátek pokračovat ve schvalování změn v exekucích. Ve finálním kole jsou také sporné předlohy k výstavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany a k uzákonění nejméně pětitýdenní dovolené, jak to prosazuje KSČM.

V exekuční novele dolní komora zřejmě schválí zastavování dlouholetých bezvýsledných exekucí, částečné omezení zabavování movitých věcí nebo vypořádání některých dluhů z minulosti. Souboj se opět svede o místní příslušnost exekutorů. Ústavně-právní výbor její zavedení nedoporučil.

V zákonu zvaném „lex Dukovany“ chce část opozice zakotvit bezpečnostní pojistky k výstavbě nového bloku jaderné elektrárny mířící proti ruským a čínským firmám. Sněmovna schvalování předlohy již několikrát nedokončila. Zda se k ní dnes dostane, není jisté.

U prodloužení zákonné dovolené o jeden týden kritici poukazují na dopady na zaměstnavatele, kteří se nyní navíc potýkají s koronavirovou krizí. Zastánci argumentují tím, že státní zaměstnanci už pět týdnů volna mají. Ostatní pracovníky podle nich nynější úprava poškozuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner