Sněmovna bude řešit zahrádkářský zákon. Kalouska nahradí nový poslanec

ČTK

Jednání poslanecké sněmovny | FOTO: ČTK

Sněmovna by ve středu měla schvalovat novelu proti dvojí kvalitě potravin. Poslanci by měli hlasovat také o zahrádkářském zákonu nebo o novele trestního řádu a zákoníku, jež by mohla zavést například trestnost komerčního šíření materiálu k propagaci národního socialismu a dalších podobných hnutí. Dolní komora také přivítá nového člena, který nahradí Miroslava Kalouska (TOP 09).

Potravinová novela by mohla poslaneckým pozměňovacím návrhem stanovit také sporné kvóty na vybrané základní potraviny, které se produkují v Česku. Návrh zahrádkářského zákona se týká zahrádkářů ve spolcích, upravuje zahrádkářskou činnost jako veřejně prospěšnou a řeší pacht pozemků.

FORUM 24

Před schvalováním je ve Sněmovně rovněž návrh zákona, který se týká výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Poslanci by mohli hlasovat také o učitelské novele, podle níž by mohli učit i odborníci bez pedagogického vzdělání.

Dolní komora přivítá také nového člena za stranu TOP 09. Středočeský radní a starosta Roztok u Prahy Jan Jakob vystřídá v poslanecké lavici Miroslava Kalouska, který v úterý nečekaně složil svůj mandát.

„Skládám mandát zcela racionálně, z taktických důvodů. Když člověk není poslancem, neznamená to, že nedělá politiku. Dnešní realita je bohužel zcela opačná. Většina poslanců v této sněmovně nedělá politiku. Já ji budu dělat mimo sněmovnu,“ řekl deníku FORUM 24 Kalousek. Zároveň ale nevyloučil, že by se v budoucnu účastnil jiných voleb.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner