Sněmovna by měla odpoledne debatovat o koronaviru

Printscreen ČT

Poslanecká sněmovna | FOTO: Printscreen ČT

Opozice prosadila na středeční odpoledne sněmovní debatu o vývoji epidemie nového koronaviru. Návrh podpořili i poslanci vládní ČSSD a KSČM, která kabinet ANO a sociálních demokratů v dolní komoře toleruje. Poslanci ANO se hlasování zdrželi. V úterý opoziční strany s obdobnými požadavky neuspěly.

Poslanci se s ohledem na rekordní počty případů nemoci covid-19 i ve středu sešli v polovičním počtu. V souladu s vládními opatřeními používali roušky.

Sněmovna by měla na návrh Pirátů, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN zkontrolovat plnění úkolů, které uložila vládě v červnu po první vlně epidemie. Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek už v úterý uvedl, že kabinet měl předložit do začátku září zprávu o řešeních a plánovaných opatřeních, což se nestalo.

Po debatě o epidemii koronaviru by měla projednat předlohu ODS, která by dočasně zvýšila daňové zvýhodnění pro soukromé dárce. Základ daně by si mohli lidé a firmy přispívající na dobročinnost snížit až o 30 procent. Sněmovna naopak odmítla zařadit na dnešní odpoledne jiné návrhy ODS, které by malým firmám a živnostníkům prodloužily do konce roku úlevy v sociálních odvodech.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner