Sněmovna dnes bude jednat o vyšší rodičovské a daních

archiv

Ilustrační foto | FOTO: archiv

Sněmovna dnes bude rozhodovat o návrhu na zvýšení rodičovského příspěvku a bude pokračovat v debatě o vládním návrhu na zvýšení některých daní. Rodičovský příspěvek se má zvýšit o 80 tisíc Kč na celkových 300 tisíc korun, jak navrhla vláda, přičemž opozice to také podporuje.

Nejprve by se poslanci měli zabývat právě schvalováním vyššího rodičovského příspěvku. Opozice prosazuje například rozšíření okruhu rodin, které by měly na vyšší příspěvek nárok. Mimořádnou schůzi, na níž se má vyšší rodičovský příspěvek schvalovat, vyvolala opoziční ODS.

Poté by ale poslanci měli pokračovat v debatě nad vládním daňovým balíčkem. Půjde již o čtvrtý pokus o jeho schválení. Vláda v něm chce zvýšit především spotřební daně na líh a tabákové výrobky, ale i poplatek za vklad do katastru nemovitostí. Návrh zdůvodňuje snahou ochránit občany před dopady užívání návykových látek. Opozice ji obviňuje, že se snaží pouze získat víc peněz do státního rozpočtu.

Debatu prodlužují dlouhé a kritické projevy opozičních poslanců, které vláda obviňuje z obstrukcí. Opozice to ale odmítá s tím, že chce o návrzích důkladně diskutovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner