Sněmovní demokraté zveřejnili text rezoluce o vyšetřování Trumpa

repro video: nytimes.com

Donald Trump | FOTO: repro video: nytimes.com

Demokraté ve Sněmovně reprezentantů USA zveřejnili text rezoluce týkající se vyšetřování prezidenta Donalda Trumpa kvůli jeho možnému sesazení z úřadu. Hlasovat o rezoluci se bude tento týden, zřejmě zítra.

Osmistránkový dokument vyzývá k uspořádání veřejných jednání, stanovuje podmínky výslechů a dalších procedur a požaduje od sněmovního výboru pro kontrolu tajných služeb předložení zprávy o výsledcích šetření. Rezoluce dále žádá, aby sněmovní výbory nadále pokračovaly ve vyšetřováních toho, zda existují dostatečné důvody k tomu, aby kongresmani mohli sáhnout po svém ústavním právu obžalovat a sesadit Trumpa.

Demokraté ve Sněmovně reprezentantů USA vyšetřují Trumpa kvůli jeho možnému nátlaku na Kyjev, na který upozornil nejmenovaný pracovník amerických zpravodajských služeb. Podle něj měl Trump ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vybízet, aby ukrajinská justice začala vyšetřovat Trumpova politického rivala Joea Bidena kvůli působení jeho syna Huntera v ukrajinské energetické firmě. Trump přitom údajně zablokoval peníze na vojenskou pomoc Ukrajině, čímž se prý snažil Zelenského přinutit ke spolupráci. Trump obvinění opakovaně odmítá a demokraty za přípravu impeachmentu kritizuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner