Sněmovní výbor pro zdravotnictví povede lékař Svoboda (ODS)

poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) (archiv Bohuslava Svobody)

poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) | FOTO: archiv Bohuslava Svobody

Předsedou sněmovního výboru pro zdravotnictví bude lékař Bohuslav Svoboda (ODS). Byl jediným kandidátem a byl dnes zvolen členy výboru do jeho čela jednomyslně. Svobodovou předchůdkyní byla lékařka Věra Adámková (ANO), která se stala jedním z pěti místopředsedů výboru. Tuto pozici v minulém funkčním období zastával Svoboda.

Svoboda je poslancem od roku 2013, předtím byl od roku 2010 pražským primátorem. Od roku 2016 je přednostou Gynekologické kliniky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústřední vojenské nemocnice. Svoboda byl rovněž prvním prezidentem České lékařské komory.

Své zvolení do čela výboru označil sedmasedmdesátiletý Svoboda za dovršení své kariéry ve Sněmovně. Své předchůdkyni poděkoval za to, že jednání výboru udržela na odborné úrovni. „Mám odkaz, na který mohu navazovat,“ dodal.

Místopředsedou pětadvacetičlenného výboru se spolu s Adámkovou stal opět lékař Julius Špičák (ANO). Pětici doplnili lékaři Zdenka Němečková Crkvenjaš (ODS) a Tom Philipp (KDU-ČSL) spolu se staronovou členkou výboru a zdravotní sestrou Karlou Maříkovou (SPD).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]