Kolem Hradu se toho děje tolik, že se už málem zapomenulo na bezpečnostní prověrku Zemanova kancléře Vratislava Mynáře. Teď ale server Neovlivni.cz připomíná, že konečně dojde na soud. Průtahy jsou výsledkem dlouhé řady výmluv a zdržování z Mynářovy strany.

Mynář vede prezidentskou kancelář od března 2013. O prověrku na stupeň utajení Přísně tajné požádal až třičtvrtě roku poté. Potřebné dokumenty doručil Národnímu bezpečnostnímu úřadu za další rok. Prověrku pak nedostal. Případ následně řešil soud, respektive moc neřešil.

Neovlivni.cz uvádí: „Potíž je, že kancléřova správní žaloba ležela na soudu skoro tři roky, než bylo nařízení jednání. Mynářův případ zkrátka nebyl hodnocen jako přednostní a musel počkat, až na něj dojde řada. Městský soud v Praze patří ve vyřizování správních žalob mezi ty nejpomalejší…’Termín je 19.prosince,‘ uvedla mluvčí městského soudu v Praze Markéta Puci.“

Proč Mynář prověrku nedostal, se oficiálně neví, takže jsme odkázáni na dohady. Před lety měl Mynář nehodu, při které byl prý opilý, podnikal na pozemcích s nejasným vlastnictvím a držel anonymní akcie.

Faktem je, že s tajnými informacemi kancléř zacházet umí. S tajnými informacemi o sobě.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora