Soud přezkoumá verdikt nad bývalým imámem viněným z terorismu

youtube

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh | FOTO: youtube

Odvolací pražský vrchní soud se dnes bude zabývat případem bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, kterého obžaloba viní z účasti na teroristické skupině a financování terorismu. Muž dostal v únoru nepravomocný desetiletý trest vězení, trestní senát uložil také jedenáctileté vězení jeho bratrovi Omarovi a šestiletý trest jeho švagrové Fátimě Hudkové. Proti verdiktu se odvolali státní zástupce, Shehadeh i obhájci dalších obžalovaných.

Před soudem se zpovídal ve věci jen někdejší imám, Omar Shehadeh a Hudková jsou stíháni jako uprchlí. Policie po nich stále pátrá. Státní zástupce Marek Bodlák už dříve uvedl, že o nich měl poslední informace v říjnu 2017. Shehadeh v minulosti prohlásil, že se s nimi naposledy zkontaktoval v polovině roku 2018.

Obžaloba viní Samera Shehadeha z toho, že v listopadu 2016 pomohl svému bratrovi odjet do Sýrie a vstoupit do teroristické organizace Džabhat Fatah aš-Šám (Fronta dobytí Sýrie). Později podle státního zastupitelství zajistil cestu i Hudkové, kterou předtím po internetu s Omarem oddal. Teroristické organizaci také přes prostředníky několikrát poslal peníze.

Bývalý imám se k pomoci bratrovi a jeho ženě i k posílání peněz do Sýrie u hlavního líčení přiznal. Nepovažuje to však za trestné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner