Pražský městský soud dnes začne projednávat loňský případ pokusu o vraždu číšníka v centru Prahy. Obžalobě čelí dva turisté z Nizozemska Armin a Aräsh Nahvi. Mužům, kteří svou oběť podle kamerových záznamů brutálně zbili, hrozí deset až 18 let vězení. Třem dalším členům jejich skupinky soud už dříve uložil podmíněné tresty a pětileté vyhoštění z Česka.

Incident se stal loni 21. dubna u obchodního centra Quadrio. Skupinu sedmi turistů údajně popudilo upozornění obsluhy restaurace, že na tamní zahrádce nemohou popíjet vlastní alkohol.

Číšník zůstal po napadení dvou hlavních agresorů ležet v bezvědomí s komplikovanými a tříštivými zlomeninami na hlavě a s krvácením do mozku. Cizinci z místa činu utekli, policisté je po několika dnech zadrželi na pražském letišti.

Policie dvojici původně vinila z těžkého ublížení na zdraví, později ale právní kvalifikaci případu zpřísnila. Muži jsou obžalováni také z výtržnictví. Jeden z nich se bude navíc zodpovídat také z pokusu o ublížení na zdraví. Před pražským klubem totiž udeřil do obličeje muže, s nímž se předtím pohádal.

Revue Forum Banner