Spolu: Je důležité zintenzivnit přípravy na české předsednictví v EU

(F24)

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) považuje za důležité zintenzivnit přípravy na české předsednictví v Evropské unii v druhé polovině roku 2022. Potřebuje podle ní mimo jiné kvalitní personální obsazení. Zástupci opozičních stran to řekli na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně.

„Máme dojem, že současná vláda připravuje naše předsednictví velmi liknavě, pokud vůbec. Máme dojem, že je důležité zintenzivnit práce na našem předsednictví, abychom byli dobře připraveni,“ řekl předseda sněmovního evropského výboru Ondřej Benešík (KDU-ČSL). Předsednictví koalice vidí jako příležitost pozitivně prezentovat ČR jako aktivního člena EU, který podporuje společné cíle a dokáže vyjednávat kompromisy.

Předsednictví podle Benešíka potřebuje kvalitní personální obsazení. Za důležité má, aby lidé, do kterých český stát investuje, vyškolí je a oni získají know-how, v co největší míře zůstávali ve službách státu.

Místopředseda ODS, europoslanec a bývalý ministr zahraničí, pro evropské záležitosti a obrany Alexandr Vondra uvedl, že všichni ministři příští vlády musí umět alespoň jeden světový jazyk, kterým se v unii běžně komunikuje na neformální úrovni.

Mezi jedny z priorit řadí Spolu plnou obnovu čtyř základních svobod vnitřního trhu po koronavirové krizi, digitální transformaci, udržitelnou, vnitřně soudržnou a globálně konkurenceschopnou Evropskou unii nebo podporu svobody a demokracie ve světě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]