Správa dosud vyplatila u nového příspěvku podnikatelům osm mld. Kč

Hostinec, ilustrační snímek (ČTK)

Hostinec, ilustrační snímek | FOTO: ČTK

Finanční správa do dneška vyplatila u nového kompenzačního bonusu pro podnikatele, společníky malých firem nebo pracovníky na dohodu 328.347 žádostí za osm miliard korun. Celkem správa eviduje 352.006 žádostí. Vyplývá to z informací na twitteru finanční správy. Ta zároveň upozornila, že dnes je poslední den pro žádosti o bonus za únor.

Kompenzační bonus správa vyplácí na základě zákona, který zvýšil příspěvek z 500 na 1000 korun denně pro podnikatele nebo společníky malých firem. Pracovníkům na dohodu zůstává příspěvek 500 Kč denně. Bonus již nově není navázaný na nouzový stav a podpora je zaměřená na firmy a podnikatele, u kterých klesly v rozhodném období tržby o 50 a více procent. Správa přijímá žádosti za měsíce únor, březen a duben.

Vyplácený příspěvek je fakticky podle zákona vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner