Státní agentury se přestěhují do Štěpánské, projedná to vláda

wikipedia.org

Budova CzechInvest | FOTO: wikipedia.org

Agentury CzechTrade a CzechTourism se pravděpodobně přestěhují do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), kterému jsou agentury podřízené, dříve jako nové sídlo agentur uvádělo komerční objekt MayHouse na Pankráci. Po porovnání obou variant ale vyšla budova ve Štěpánské jako nákladově výhodnější a navíc trvalé řešení. Sestěhování musí schválit vláda. Informace vyplývají z materiálů k vládnímu bodu pondělního programu jednání.

Vytvoření ústředí státních agentur ve Štěpánské by mělo podle odhadů uspořit 33,8 milionu korun za deset let. V případě budovy MayHouse by naopak šlo o zvýšení výdajů o 89,1 milionu korun za stejné období. Ve Štěpánské kromě CzechInvestu sídlí Česká obchodní inspekce. Její zaměstnanci by se měli přesunout do státní budovy Dittrichova a Gorazdova místo pracovníků CzechTrade a MPO. Sídlo agentur bude pojmenováno Czech House.

Cílem projektu užšího propojení agentur je mimo jiné nabídnout podnikatelům služby státních institucí na jednom místě. Projekt počítá také se sloučením agentur CzechTrade a CzechInvest. Místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) proto musí připravit návrh novely zákona o podpoře malého a středního podnikání.

Pro případ společného působení agentur ve Štěpánské by byla nutná rekonstrukce budovy. Plánována je delší dobu a bude hrazena z Fondu reprodukce dlouhodobého majetku. V letošním roce by měla začít také oprava objektu v Dittrichově ulici.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner