Stav postižení dosud odvolalo šest středočeských nemocnic, situace se zlepšuje

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Ve středočeských nemocnicích leží 519 lidí s covidem-19, situace se zlepšuje. Před třemi týdny bylo nemocných s koronavirem kolem 860. Stav hromadného postižení dosud odvolalo šest nemocnic v regionu, nadále platí v devíti zařízeních, řekl dnes novinářům krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

Stav hromadného postižení je mimořádnou událostí, při níž zdravotnické zařízení kvůli nedostatku zdrojů už neposkytuje zdravotní péči odpovídající běžnému standardu v ČR. Ve středních Čechách ho nejdříve odvolala nemocnice v Berouně. K dnešnímu dni tak učinily také nemocnice v Mladé Boleslavi, Benešově, Nymburce, Hořovicích a ve Slaném. Naopak stále platí v Brandýse nad Labem, Čáslavi, Kladně, Kolíně, Kutné Hoře, Mělníku, Neratovicích, Příbrami a Rakovníku.

Ve středočeských nemocnicích nyní leží přes 519 pacientů s covidem, z toho 122 s těžkým průběhem. Na jednotkách intenzivní péče je nyní 119 lidí, z toho 66 je na umělé plicní ventilaci. Lůžková kapacita je podle Pavlíka dostatečná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner