Taký náš kvazi-ministr financí, který kvazi-platil daně

Na Slovensku se hojně, a to i v běžné hovorové řeči, používá slůvko „kvazi“, jež pochází z latiny a znamená „jen jako“, či „skoro, jako by to tak bylo“. Slováci tím vyjadřují jednak svoji bytostnou nedůvěru k tomu, jak se věci tváří být a nejsou.  A pak také zkušenost, že v mnoha společenských situacích hrajeme jen takové divadlo. Ze slova kvazi se však postupně stal jakýsi slovní tik a toto slůvko se vkládá bezmyšlenkovitě téměř všude.

Naši slovanští příbuzní nám importovali nejen našeho současného ministra financí, ale s ním i jeho celou kvazi-kulturu. Jeho poslední „audit“, který měl ukázat, kde vzal prostředky na nákup korunových dluhopisů, se ukázal být pouze kvazi-auditem. Ty peníze, které obdržel na základě jakési kvazi-smlouvy z prodeje své firmy sám sobě, jsou takový kvazi-nezdanitelný příjem.

Nelze se divit. Jeho Čapí hnízdo vybudovala jakási středně malá kvazi-firma a ne on sám.

Jeho média si v jeho náručí užívají svoji kvazi-nezávislost.

Jeho hnutí není strana, nýbrž jen taková kvazi-strana.

On není politik, nýbrž je jen takový kvazi-politik.

Jeho žena je jen taková jeho kvazi-žena.

A nyní se ukazuje, že Andrej Babiš je jen takový kvazi-ministr.

Co je tu ještě ještě skutečné? Skandální průšvih České republiky, že se zapletla do této záměny podvodné fikce a smutné reality. To je bohužel naprostá a syrová skutečnost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner