Bývalý premiér a neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek nedávno uvedl nový internetový pořad Topol Show, kam si zve své staré známé nejenom z politických kuloárů. Po Pavlu Bémovi či Miroslavu Kalouskovi, byl jeho hostem ve čtvrtém díle novinář Jindřich Šídlo, kdy společně probrali i současný vládní kabinet. Radost měl pak především jeden z jeho představitelů.

,,Wow! Pochválil mě Mirek Topolánek, to si zarámuji :) Ale vážně: kéž by takhle kultivovaně diskutovali političtí soupeři a lidé jiných názorů. Bylo by to mnohem lepší Česko. I když „eurohujera“ si nezasloužím, jsem realistický zastánce EU,“ napsal dnes na Twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Topolánek si jeho příspěvku všiml, a tak se sociálnímu demokratu dostalo rychlé familiární odpovědi: ,,Tomáši, uklidním Vás, pro mne jsou eurohujeři skoro všichni. Jsem stará, rezem zasviněná kotva. Je mi líto odchodu Britů a ztráty partnera a moc dobře znám střeva toho bruselského bermudského trojúhelníku, abych byl optimista. Nicméně, příjemně jste mne překvapil. Na socana dobrý.“

Petříček se stal příjemným překvapením současné vlády. Jeho zahraničně politická orientace dává České republice naději na zakotvení naší zahraniční politické orientace blíže směrem k Evropské unii. Trnem v oku se tak stal nejenom komunistům, na jejichž podpoře stojí kabinet Andreje Babiše, ale také Miloši Zemanovi. Prezident tak dlouho odmítal nástup Miroslava Pocheho do čela demokracie, až tam proklouzl daleko aktivnější a prozápadnější politik.

Revue Forum Banner