Trump dekretem nařídil zrušit zbytečné regulace ekonomiky

youtube/RT

Americký prezident Donald Trump | FOTO: youtube/RT

Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní nařízení, kterým stanovuje federálním agenturám odstranit všechny postradatelné regulace bránící hospodářské obnově po pandemii nemoci COVID-19. Viceprezident Mike Pence mezitím prohlásil, že všech 50 států USA již nějakým způsobem začalo s otevíráním svých ekonomik. Nezávislý Rozpočtový úřad Kongresu (CBO), který zákonodárcům poskytuje ekonomické analýzy, odhaduje, že americké hospodářství se na předkrizové hodnoty vrátí až po nadcházejícím roce.

CBO očekává, že ve třetím čtvrtletí zažije americká ekonomika prudký vzestup, který ale ani ve čtvrtém čtvrtletí všechny ztráty způsobené koronavirem překonat nedokáže. Ve druhém čtvrtletí hospodářství poklesne o 37,7 procenta roční hodnoty, ale od července do září poroste o 21,5 procenta. I tak se ale hospodářství do stavu, v jakém bylo na počátku letošního roku, do konce roku 2021 nevrátí, uvádí analýza CBO.

Obnovu ekonomiky politologové považují za klíčovou v Trumpově cestě ke znovuzvolení v listopadových prezidentských volbách. Trump dlouhodobě požaduje po jednotlivých amerických státech, aby s otevíráním hospodářství postupovaly co nejrychleji. Dnes podepsal dekret, kterým chce obnovu povzbudit.

„Nařizuji agenturám, aby prověřily stovky regulací, které jsme již pozastavili v reakci na virus, a aby se tato pozastavení stala trvalá, pokud to bude možné,“ řekl na zasedání vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner