Tým Navalného zveřejní podrobnosti o jeho údajné otravě

youtube

Alexej Navalnyj | FOTO: youtube

Tým ruského opozičního politika Alexeje Navalného, který je od soboty kvůli údajné otravě v péči lékařů berlínské nemocnice Charité, slibuje, že dnes v 18:00 zveřejní na internetu vše, co je zatím o tomto případu známo. Dnes to na twitteru uvedla politikova mluvčí Kira Jarmyšová. Ta se předtím na této sociální síti podivila, proč jsou podrobnosti o Navalného pohybu těsně před možnou otravou otištěny v ruských novinách.

„Rozsah sledování mě vůbec nepřekvapuje, věděli jsme o tom. Je ale zvláštní, že neváhali všem o tom povyprávět,“ napsala Jarmyšová v narážce na článek v listu Moskovskij komsomolec, kde se čtenáři mohou dočíst detaily o Navalného cestě po Sibiři.

Twitter

Čtyřiačtyřicetiletý Navalnyj, který patří k nejvýraznějším kritikům ruského prezidenta Vladimira Putina a v minulosti byl několikrát vězněn, skončil v bezvědomí v nemocnici v ruském Omsku poté, co se mu ve čtvrtek při letu z Tomsku do Moskvy udělalo zle; letoun kvůli tomu v Omsku nouzově přistál. Podle Jarmyšové byl patrně otráven látkou přimíchanou do čaje.

Večerního internetového vysílání se z Moskvy zúčastní Jarmyšová a z Berlína bude informovat její kolega Leonid Volkov, který pracuje pro Navalného Fond pro boj s korupcí (FBK). Do berlínské nemocnice Charité, kam Navalného v sobotu převezli z Ruska na žádost jeho rodiny, doprovodil politikovu ženu Juliji. „Budeme hovořit o tom, jak to všechno ve skutečnosti bylo,“ napsal na internetu Volkov.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner