V Brně se srazily dvě tramvaje, minimálně pět zraněných

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Minimálně pět lidí bylo dnes zraněno při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Dva ošetřila záchranná služba na místě, tři odvezla do nemocnice, další lidé sami vyhledali pomoc v nejbližší nemocnici, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Ulice byla uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl ČTK provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

Nehoda se stala v 8:25, kdy jedna z tramvají zezadu narazila do druhé. „Zranilo se celkem pět lidí, dva z nich jsme ošetřili na místě. Další tři vezeme do nemocnic,“ uvedla mluvčí. Mladá žena a muž středního věku utrpěli podle mluvčí lehká poranění, jeden z řidičů tramvaje středně těžké. To ale podle mluvčí nebyli jediní zranění. Poblíž místa nehody je nemocnice u sv. Anny, někteří z nich tak sami došli do nemocnice na ošetření.

Dopravní podnik obnovil provoz linek krátce před 10:00. Podnik podle Seitla teprve bude zjišťovat, co přesně se stalo, vše bude předmětem vyšetřování. Uvedl, že z vozů vyjmuli záznamová média, karty i kamery, i to by mohlo pomoci zjistit příčiny nehody. Mluvčí policie David Chaloupka ČTK řekl, že klíčové budou i výpovědi obou řidičů.

Omezeny byly linky městské hromadné dopravy, zdržení bylo asi 30 minut. Omezení se dotklo tramvajových linek 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner