V Česku přibylo 260 lidí s COVID-19

pixabay

Ilustrační foto | FOTO: pixabay

V sobotu v Česku přibylo 260 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem. Je to největší denní nárůst od 8. dubna. Počet nových případů nemoci COVID-19 způsobované koronavirem byl v sobotu skoro o stovku vyšší než v pátek. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Od března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo doposud v republice zaznamenáno 11.298 případů onemocnění. Většina nakažených se už z nemoci vyléčila, nemocných je aktuálně 3270.

Už páteční nárůst o 168 nakažených překonal denní přírůstky případů nemoci COVID-19 za více než dva měsíce. Hlavní hygienička Jarmila Rážová řekla v sobotu Českému rozhlasu – Radiožurnálu, že páteční vysoký denní nárůst může souviset s intenzivním testováním v lokálních ohniscích. V pátek například hygienici zahájili další plošné testování pracovníků těžební firmy OKD na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku. Další lokální ohniska jsou ještě v dalším dole na Karvinsku – ČSM-Jih – nebo v podniku na výrobu automobilových součástek Magna Exteriors (Bohemia) na Liberecku.

Z plošného testování na koronavirus ve společnosti OKD na Karvinsku vychází až deset procent všech pozitivních testů. Zatím je ale vyhodnocena jen část vzorků, řekl ČTK v sobotu večer Petr Kopřivík z Krajské hygienické stanice v Ostravě. Výsledky testování zatím hygienici nezveřejnili. Plošné testování pracovníků dolů a jejich blízkých má pokračovat do úterý. Celkem má být otestováno přes 3000 lidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner