V Děčíně se rozpadla koalice. Hnutí Náš Děčín ukončilo spolupráci s ANO

socdemdecin.cz

Náměstek primátora Děčína Václav Němeček (ČSSD) | FOTO: socdemdecin.cz

V Děčíně se dnes rozpadla radniční koalice. Spolupráci s ANO ukončilo hnutí Náš Děčín. Ještě předtím se funkce vzdali náměstek primátora Václav Němeček (ČSSD) a radní Jakub Houška (Náš Děčín). Hlasovat se bude o odvolání náměstka primátora Vladislava Rašky (Náš Děčín). Post radního dal k dispozici Ondřej Smíšek (Náš Děčín), který vyzval ke stejnému kroku primátora Jaroslava Hroudu (ANO).

V zastupitelstvu o 27 členech měla koalice těsnou většinu 14 hlasů. Koalici tvořilo doposud ANO, Náš Děčín a ČSSD. K rozpadu koalice vedly podle radních neshody mezi jednotlivými členy. „Dostali jsme se pod tlak, čelili jsme vydírání,“ uvedl zastupitel Petr Toncar (Náš Děčín). Němeček řekl, že se neplnily dané dohody.

Pavel Hofman

Primátor přiznal, že radní nebyli schopni se domluvit. „Situace je neúnosná. Nutné je odvolání náměstka pro územní a investiční rozvoj Rašky,“ uvedl primátor, který vyčetl hnutí Náš Děčín, že prosazovalo investice do sportu.

Kritice Raška čelí zejména kvůli rekonstrukci čtvrti Podmokly. „Já jsem přesvědčen, že Raška svou funkci nezvládl,“ uvedl opoziční zastupitel Petr Zdobinský (Piráti). Stavbu zahájilo minulé vedení města na jaře 2018. Znalecký posudek odhalil chyby při rekonstrukci.

Komunální volby v Děčíně v roce 2018 vyhrálo ANO, získalo devět mandátů v zastupitelstvu. Druhá skončila Volba pro Děčín se čtyřmi mandáty. Třetí Náš Děčín má čtyři zastupitele. Piráti, Změna pro Děčín, ODS a KSČM mají po dvou mandátech, ČSSD a SPD jednoho zastupitele.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner