V domově seniorů na Hradecku začalo druhé kolo testování na covid

archiv

Ilustrační foto | FOTO: archiv

V krajském domově důchodců v Černožicích na Královéhradecku dnes začalo druhé kolo testování stovky klientů a 83 zaměstnanců. Výsledky by měly být v pátek. ČTK to řekli zástupci hejtmanství. Nákaza se dosud prokázala u pěti zaměstnanců domova, u žádného z klientů.

„Druhá vlna testování v Domově důchodců v Černožicích začala dnes po 8:00. Testováni jsou nejprve klienti domova, kolem poledne poté odběrový tým odebere vzorky také zaměstnancům,“ řekl ČTK hejtman Jiří Štěpán (ČSSD).

První testy v černožickém domově z pondělí 27. července, poté, co se 24. července u jedné z ošetřovatelek potvrdil koronavirus, prokázaly nákazu u dalších čtyř zaměstnanců. Šlo o první potvrzený případ covidu-19 v krajských domovech pro seniory. U ošetřovatelky bylo onemocnění zjištěno náhodou, když se vrátila z dovolené na Ukrajině. Žádné příznaky nepociťovala, nechala se testovat kvůli tomu, že nákaza se objevila u jejího manžela.

Přestože v Královéhradeckém v posledních dnech počty potvrzených nákaz koronavirem rostou, region i nadále patří v ČR k těm s nejnižším výskytem nákazy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner