V Evropě a Americe sledují, jak přibývá případů nákazy koronavirem

screenshot YouTube/AP

Testovací stanoviště na COVID-19 | FOTO: screenshot YouTube/AP

V Německu se dál zvyšuje počet nakažených novým typem koronaviru. Za posledních 24 hodin přibylo 955 potvrzených případů infekce, zatímco v pátek to bylo 870 případů a ve čtvrtek 902. V předchozích týdnech se denní bilance držela v Německu až na výjimky mezi 300 a 500 nově nakaženými. Od začátku epidemie Německo registruje 209 653 infikovaných. Počet úmrtí pacientů s nemocí COVID-19 vzrostl za poslední den o sedm na 9148.

Britská vláda zpřísnila na severu Anglie některá opatření zavedená v boji s šířením koronaviru. Nově se spolu nesmí setkávat lidé z různých domácností. Opatření se týkají zhruba čtyř milionů lidí v metropolitní oblasti Manchesteru a částí hrabství Yorkshire a Lancashire.

Kvůli rostoucímu počtu nově nakažených zpřísňují opatření také ve Francii. Ministr zdravotnictví Olivier Véran dal místním samosprávám možnost nařídit lokální povinné nošení roušek, čehož ihned využilo vedení regionu Hauts-de-France na severu země a nařídilo zakrývání obličeje ve městě Lille.

Francouzské úřady ohlásily ve čtvrtek dalších 1377 nově potvrzených případů nemoci COVID-19, čímž se tam jejich celkový počet od začátku pandemie vyšplhal na 186 tisíc. Nárůst počtu nakažených v zemi přitom přichází nedlouho po nástupu podobného trendu ve Španělsku.

Berlínský Institut Roberta Kocha už ve čtvrtek varoval před možným příchodem druhé vlny epidemie v Německu. Podle něj za nárůstem počtu případů stojí nezodpovědné chování lidí, kteří nedodržují protiepidemická opatření.

Ve Spojených státech zemřelo v pátek v souvislosti s koronavirem nejméně 1453 lidí, což je nejvyšší denní nárůst od 27. května. Celkový počet obětí tak stoupl na 153 882, uvedla agentura Reuters. Počet nakažených se zvýšil nejméně o 66 986 na celkem 4,58 milionu. Spojené státy jsou nejhůře postiženou zemí na světě podle počtu nemocných i úmrtí.

(ct24. ceskatelevize.cz)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner