V jihlavském Alzheimercentru budou ode dneška pomáhat vojáci

archiv

Ilustrační foto | FOTO: archiv

V jihlavském Alzheimercentru postiženém koronavirovou nákazou budou ode dneška s péčí o klienty pomáhat vojáci. Při testování minulý týden se v domově se zvláštním režimem potvrdila nákaza u 40 klientů a 17 zaměstnanců. Čtyři klienti v souvislosti s covidem-19 od té doby zemřeli, podle hygieniků měli i jiné nemoci. Armáda slíbila, že do centra pošle 15 vojáků. Zůstat by měli asi dva týdny.

V uplynulých měsících vojáci vypomáhali i v dalších sociálních zařízeních, jejichž klienti a personál byli nakaženi koronavirem, například v ostravském Alzheimercentru.

Na Vysočině začalo nemocných přibývat v posledním měsíci, nejrychleji na Jihlavsku. Od 3. července se v kraji počet potvrzených nákaz covidem-19 zvýšil na 384, tedy zhruba na dvojnásobek. Podle údajů ministerstva zdravotnictví přibylo na Jihlavsku za posledních sedm dní 49 nemocných na 100.000 obyvatel. Mezi okresy v České republice je to druhý nejvyšší počet po Prachaticku v Jihočeském kraji.

Na Vysočině platí od středy do odvolání mimořádné opatření hygieniků. Lidé musejí mít zakrytá ústa a nos ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb. Na Jihlavsku už jsou v platnosti přísnější nařízení od 14. července. Lidé tam musejí chodit v rouškách například i do obchodů a do vozů MHD.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner