V Německu se již vyléčilo více než 2800 lidí, Španělsko hlásí 2182 obětí

archiv

Ilustrační foto | FOTO: archiv

V Německu už se z nemoci COVID-19 způsobené novým koronavirem vyléčilo přes 2800 lidí. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes řekl šéf Institutu Roberta Kocha (RKI) Lothar Wieler. Případů nákazy institut registruje celkem 22.672, úmrtí zatím 86.

K aktuálním číslům Wieler poznamenal, že nezachycují přesně celkový nárůst počtu případů, protože o víkendu RKI nedostala kompletní data ze všech částí země. Agentura DPA došla v neděli večer součtem údajů z jednotlivých spolkových zemí k údaji o více než 24.100 případů nákazy koronavirem.

Z dosavadních čísel podle Wielera vyplývá, že 57 procent infikovaných jsou muži, 43 procent ženy. Průměrný věk nakažených je 45 let, průměrný věk obětí 82 let. Nejčastější symptomy jsou kašel (v 55 procentech případů) a zvýšená teplota (ve 40 procentech).

Vyléčených je podle šéfa RKI nejméně 2809. „Jde o konzervativní odhad, vycházíme z toho, že už se vyléčilo více pacientů,“ zdůraznil.

Španělsko hlásí více než 400 nových obětí viru, celkem 2182

Počet mrtvých kvůli koronaviru vzrostl ve Španělsku za posledních 24 hodin o více než 400, nákaze celkem podlehlo již 2182 lidí, oznámilo dnes tamní ministerstvo zdravotnictví. V neděli španělské úřady evidovaly 1720 mrtvých.

Španělsko dnes rovněž uvedlo, že testy potvrdily přítomnost viru u dalších 4517 lidí, počet nakažených tak z nedělních 28.572 vzrostl na 33.089.

V Černé Hoře zemřela první oběť koronaviru, v Maďarsku sedmá

V Černé Hoře zemřel na nemoc COVID-19 první tamní pacient. V Maďarsku této chorobě dnes podlehl už sedmý pacient, informovala agentura MTI. Po dvou úmrtích v neděli má sedm obětí nemoci také Polsko, potvrdilo dnes podle agentury PAP ministerstvo zdravotnictví.

Obětí epidemie v Černé Hoře je 65letý muž. Do nemocnice byl přijat v neděli s vážnými dýchacími problémy a nedlouho poté skonal. Jeho stav byl natolik vážný, že mu lékaři už nedokázali pomoci, sdělil podle deníku Vijesti Jevto Eraković, ředitel klinického centra v Podgorici, kde muž zemřel.

V Maďarsku dnes ráno zemřel starší muž nakažený koronavirem, který trpěl již jiným chronickým onemocněním. Počet obětí koronaviru v Maďarsku tak stoupl na sedm, informovala MTI s odvoláním na oficiální web koronavirus.gov.hu.

Vládní server v této souvislosti uvádí, že počet lidí s nemocí COVID-19 se v zemi zvýšil na 167. Deset z těchto pacientů jsou Íránci, dva Britové, jeden Kazach, jeden Vietnamec a 153 Maďarů.

Polské ministerstvo zdravotnictví dnes ráno potvrdilo bilanci sedmi mrtvých, o níž média informovala v neděli večer. Upřesnilo, že počet se zvýšil po dvou úmrtích v neděli. Pokud jde o počet lidí nakažených koronavirem, aktuálně jich je v zemi 649, tedy o 15 více proti poslední informaci z nedělního večera.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner